• {IMAGE_ALT}
  Jem z głową, żyję zdrowo
 • {IMAGE_ALT}
  Jem z głową, żyję zdrowo
 • {IMAGE_ALT}
  Jem z głową, żyję zdrowo
 • {IMAGE_ALT}
  Jem z głową, żyję zdrowoPytania

1. Jak często muszę spotykać się z dietetykiem?

Wszystko zależy od potrzeb organizmu klienta, wizyty mogą być ułożone w formie krótkiego programu lub regularnych spotkań ustalanych z wizyty na wizytę razem z dietetykiem. Na początku musimy widywać się trochę częściej by móc odpowiednio reagować na zmiany organizmu, później intensywność wizyt zmniejsza się.

Pierwsza wizyta kosztuje 90 zł. Ilość wizyt ustalana jest indywidualnie biorąc pod uwagę potrzeby naszego klienta oraz czas trwania programu.

Rejestracja telefoniczna w godzinach: 10.00-21.00

Agata Szczerkowska - Malinowska, tel. +48 605 654 734, agata@jemzdrowo.pl
Michał Malinowski, tel. +48 601 673 292, mm@jemzdrowo.pl

2. Wydaje mi się, że sposób w jaki się odżywiam jest prawidłowy ale zastanawiam się, czy dostarczam sobie odpowiedniej ilości witamin, możecie to sprawdzić?

Oczywiście na podstawie szczegółowego wywiadu dietetycznego sprawdzimy jakie ilości witamin i minerałów dostarczasz sobie wraz z dietą oraz porównamy je z Twoim indywidualnym zapotrzebowaniem na te składniki. W przypadku stwierdzenia różnic, podpowiemy co musisz zmienić w swojej diecie, żeby była dokładnie zbilansowana pod tym względem.

3. Czy posiadacie Państwo w swojej ofercie catering dietetyczny?

Zdecydwanie nie !!! ponieważ kompletnie rozmija się to z filozofią naszej działalności. Catering dietetyczny nie uczy zmiany nawyków żywieniowych, a jego korzystny wpływ jest tylko tymczasowy, daje efekty tak długo jak długo z niego korzystamy. Po osiągnięciu określonej wagi i powrotu do starych nawyków żywieniowych istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo powrotu do wagi sprzed odchudzania. Okres bycia na diecie służy także nauce robienia regularnych zakupów, można je robić z listą raz na tydzień, co nie jest aż tak dużym obciążeniem, można też korzystać ze sklepów przywożących produkty pod dom. Dodatkowo dokładność firm dostarczających catering dietetyczny pozostawia wiele do życzenia, a tylko określona kaloryczność odniesie pożądany skutek u danej osoby. Osoba, która nabrała już pewnego doświadczenia w przygotowywaniu posiłków i przy dobrej organizacji, potrzebuje około 20-30 minut dziennie, na przygotowanie zbilansowanego posiłku zgodnego z dietą. Jest to do zrobienia. Z naszych usług korzystają osoby, bardzo zajęte i zapracowane i przy odpowiedniej motywacji dają radę, dlatego uważamy, że każdy jest w stanie sprostać tym 20-30 minutom. Zawsze powtarzamy naszym klientom, że lepiej zatrudnić pomoc domową – koszty będą podobne niż wydawać pieniądze na catering.

4. Mój ojciec cierpiał z powodu chorób serca, wiem, ze choroby te są dziedziczne, czy możecie doradzić mi jak uniknąć takich chorób?

Jest dobrze udokumentowane, że złe odżywianie w prostej linii zwiększa ryzyko zaistnienia chorób związanych z układem krążenia.
Szczegółowa analiza Twojego sposobu odżywiania, fachowe spojrzenie na Twoje przyzwyczajenia żywieniowe oraz analiza składu ciała da nam wystarczające informacje, żeby ocenić ryzyko wystąpienia ewentualnych chorób serca. W przypadku nieprawidłowości pomożemy Ci zmienić jadłospis na zgodny z zaleceniami w takich przypadłościach.

5. Mam nietolerancję na składniki mleka krowiego i boję się o rozwój osteoporozy.

Źródłem wapnia są też inne pokarmy i niekoniecznie w produktach mlecznych jest go najwięcej. Natomiast u osób, u których nie stwierdzono nietolerancji laktozy, po prostu od lat nie używają produktów mlecznych, można powoli je wprowadzając, przyzwyczaić organizm i nauczyć go znowu trawić laktozę. W wypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją laktozy, można skupić się na innych produktach, będących źródłach wapnia.

6. Zauważyłam, że mój dziesięcioletni syn przybrał ostatnio na wadze, nie jestem pewna jak sobie z tym poradzić.

W zmianie upodobań żywieniowych dzieci potrzebna jest delikatność i fachowość, psychologiczne podejście do tego problemu pozwoli nam rozwiązać go bez szkody dla dziecka. Ułożymy prawidłową dietę dla dziecka i jego rodziców oraz nauczmy chłopca jakie produkty wybierać, żeby więcej nie miał takich problemów.

7. Jestem wegetarianinem, wydaje mi się, że moja dieta jest prawidłowa, jednak po ostatnich badaniach lekarz powiedział mi, że mam za niski poziom żelaza, możecie jakoś mi pomóc?

Oczywiście, sprawdzimy ile dostarczasz sobie żelaza w diecie oraz czy aby na pewno sposób w jaki komponujesz swoje posiłki nie zaburza jego wchłaniania przez organizm. Stosując prawidłowo zbilansowaną dietę wegetariańska Twój poziom żelaza w organizmie podniesie się.

8. Czy potrzebuję skierowania od lekarza, żeby otrzymać u was poradę?

Nie, każdy może spotkać się z dietetykiem tak jak z dentystą czy psychologiem.

9. Ogólnie jestem zdrowy, ale chcę zrzucić kilka kilogramów, możecie coś z tym zrobić?

Oczywiście analizując skład Twojego ciała oraz przyglądając się Twoim przyzwyczajeniom możemy zaplanować zbilansowaną dietę szytą na miarę Twoich potrzeb w celu utraty zbędnych kilogramów.
Odchudzanie i zmiana sposobu żywienia mogą być przyjemnością i tak to właśnie zrobimy razem.

10. Jak często będę musiała/musiał przychodzić na spotkania?

Spotykamy się raz na dwa tygodnie, regularność i rozłożenie pracy na pewne etapy jest sprawą kluczową.

11. Ile będzie trwało moje odchudzanie?

Długość programu dietetycznego jest dostosowana do wielkości problemu, stanu zdrowia i stylu życia. Jego długość określamy na pierwszym spotkaniu.

12. Czy mogę przyjść na spotkanie bez umówionej wizyty?

Zawsze spotkanie jest poprzedzone wcześniejszą rejestracją ze wstępną rozmową dotyczącą problemu.

13. Czy to prawda, że okres oczekiwania na rozpoczęcie współpracy jest długi?

Ze względu na dużą ilość osób chętnych do podjęcia z nami współpracy, niestety nigdy nie udaje się nam spotkać na drugi dzień. Natomiast staramy się, żeby okres oczekiwania był jak najkrótszy. Wiemy jak istotne jest szybkie rozpoczęcie odchudzania, kiedy już podjęło się decyzję, do której dojrzewać można nawet latami. Nie chcemy natomiast skracać czasu poświęcanego dla danej osoby i obniżać jakości usług żeby przyjąć większą ilość klientów. Od blisko 10 lat standardy dotyczące czasu przewidzianego dla naszych klientów są niezmiennie takie same.

14. Czy mogę przychodzić na spotkania razem z mężem, córką lub przyjaciółką?

Oczywiście, niektóre osoby preferują odchudzanie w małej grupie, która staje się przy okazji małą grupą wsparcia.

15. Czy stosujecie Państwo jakieś zniżki i promocje?

Tak, dla osób przychodzących wspólnie na spotkanie z przyjaciółka, dzieckiem, mężem stosujemy korzystny system zniżek.

16. Czy odchudzacie Państwo dzieci?

Formalnie dziecko można odchudzać w wieku 8-9 lat i jeżeli jest ono emocjonalnie dojrzałe i jemu samemu zależy na schudnięciu można uzyskać bardzo dobre efekty.

17. Czy diety, które przygotowujecie są trudne?

Staramy się, żeby były jak najprostsze i wymagały jak najmniej przygotowań. Dla osób pracujących w systemie dyżurowym, przygotowujemy na ich życzenie także dni bez gotowania i przyrządzania ciepłego posiłku. Dla innych, których jest oczywiście mniej przygotowujemy dietę z dwoma ciepłymi posiłkami jeżeli ktoś czuje się na siłach sprostać takim wymogom.

18. Czy będę musiała/musiał poddawać się rygorystycznym ćwiczeniom?

Mimo, że zabrzmi to może dziwnie, nie zachęcamy do katorżniczych treningów, ponieważ zazwyczaj wywołują nadmierne uczucie głodu, nad którym trudno zapanować szczególnie na diecie a nie dają nadzwyczajnego efektu, dla którego warto byłoby się tak poświęcać. Naprawdę można schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów na samej diecie. Szacuje się, że w 80% sukces procesu odchudzania zależy od diety, tylko w 20% od wysiłku fizycznego, dlatego warto skupić się na tych 80%. Ruch jest bardziej wskazany do utrzymania wagi ciała. Dodatkowo przy BMI w okolicach 30-40, może być wręcz zagrożeniem dla zdrowia czy przyczynić się do spowodowania kontuzji. Dopiero normalizacja wagi ciała umożliwia wprowadzenie wysiłku fizycznego. Oczywiście jeżeli przychodzą do nas osoby, które latami intensywnie trenują wręcz muszą swoją aktywność kontynuować i nie mogą przerywać, ponieważ ich metabolizm jest już przyzwyczajony do wzmożonej ilości ruchu i traktuje ją jako normalną aktywność życiową.

19. Czy dużo wydam na produkty do diety?

Niektórzy klienci przygotowują sobie zestawienie kosztów. Prowadzenie diety zazwyczaj wychodzi na korzyść w stosunku do wcześniejszego sposobu żywienia. Osoby, które 3-4 razy w tygodniu stołowały się na mieście, zauważają oszczędności- nawet z kosztem naszej współpracy. Dodatkowo odpadają wydatki na słodycze i ulubione smakołyki, które są kosztowne.Profesjonalna analiza składu ciała

Skład ciała analizujemy przy pomocy dwóch metod...
Dowiedz się więcej